sobota 4. října 2014

Čeští cyklisté na Twitteru. Jak je na tom Štybar, Kreuziger nebo Sáblíková? (Mini Infografika)

Sezona silniční cyklistiky skončila a rychle začíná sezona cyklokrosová. Podíval jsem se, jak nejznámější čeští cyklisté používají Twitter. Kolik mají followerů a jak často komunikují. Do přehledu v infografice jsem vybral nakonec i cyklokrosaře Radomíra Šimůnka, občasnou cyklistku Martinu Sáblíkovou a bikera Jaroslava Kulhavého. Dost elitních silničářů České reprezentace totiž s Twitterem nepracuje vůbec, například Jan Bárta (účastník Tour de France i Giro d'Italia a jeden z 10 nejlepších současných časovkářů) nebo Michal Kadlec a Alois Kaňkovský.

Jasně nejpopulárnější účty jsou Zdeňka Štybara a Romana Kreuzigera (přes 50 000 followers), kteří po vzoru největších cyklistických hvězd komunikují přes Twitter ke svým fanouškům, novinářům, kolegům v pelotonu či potenciálním zaměstnavatelům. Jsem zvědavý jak na tom za rok bude Leopold Konig, nová hvězda týmu Sky.

Pro srovnání, Chirs Froome (@chrisfroome), vítěz Tour de France 2013, má na Twitteru 390 000 followers a věřím, že Alberto Contador, Vincenzo Nibali či Fabian Cancellara, které lze považovat za nejpopulárnější cyklisty současného profi pelotonu budou mít více.