čtvrtek 19. prosince 2013

Co zahrál Elton John v Praze? 3 hodiny poctivé "popiny"

Bezmála 3 hodiny hrál včera pro téměř zaplněnou Vysočanskou O2 Arenu slavný Elton John. Šestašedesátiletá britská legenda popu ukázala, že hlavně ještě pořád neztratila svůj hlas a má sebou kapelu, která šlape a užívá si každou notu.

Skládačku večírku u Eltona poskládal samozřejmě z nesmrtelných tklivých balad jako Candle In The Wind (ano, ta pro princeznu Dianu), Tiny Dancer (známá z filmu Almost Famous) nebo Your Song, a k tomu z autorských rocknrollových vypalovaček jako Philadelphia Freedom nebo moje oblíbená Saturday Night's Alright for Fighting. Uplný závěr pak patřil rošťácké Crocodile Rock (který díky popěvku la la la v refrénu známe úplně, ale opravdu úplně všichni).

V O2 Areně se tentokrát mělo jen sedět, ale v poslední čvrtině koncertu už nás Elton a jeho band dokázali strhnout tak, že jsme opustili svoje sedačky a nahrnuli se před podium "na stojáka". Povedlo se mi dostat hodně dopředu, takže jsem měl možnost vidět "hvězdu" opravdu na pár metrů od sebe. I když Elton a jeho koncert na mě nezanechal tak hluboký zážitek jako Rolling Stones na Letné nebo Bruce Springsteen v Edenu, pořád se jedná o show prvotřídního kalibru, kde hraje prim řemeslně dokonalé muzikanství, autorská genialita (hlavně v baladách) a radost z hraní pro lidi. A vzhledem k pokročilému věku, to byla možná poslední šance vidět strejdu Eltona naživo.


Elton John, O2 Arena Praha - 18.12.2013, Setlist

 1. Funeral For A Friend/Love Lies Bleeding
 2. Bennie And The Jets
 3. Candle In The Wind
 4. Grey Seal
 5. Levon
 6. Tiny Dancer
 7. Holiday Inn
 8. Sorry Seems To Be The Hardest Word
 9. Believe
 10. Philadelphia Freedom
 11. Goodbye Yellow Brick Road
 12. Rocket Man (I Think It's Going to Be a Long, Long Time)
 13. Hey Ahab
 14. I Guess That's Why They Call It the Blues
 15. The One
 16. Oceans Away
 17. Someone Saved My Life Tonight
 18. Sad Songs (Say So Much)
 19. All the Young Girls Love Alice
 20. Home Again
 21. Don't Let the Sun Go Down on Me
 22. I'm Still Standing
 23. The Bitch Is Back
 24. Your Sister Can't Twist (But She Can Rock 'n Roll)
 25. Saturday Night's Alright for Fighting
 26. Your Song
 27. Crocodile Rock